Impregnace materiálů - Nanobala s.r.o. TOPlist

Nano impregnace plastových povrchů na jachtách, člunech

Impregnace na bázi nanopolymerů PXProtect byla vyvinuta pro ochranu plastů vystavených působení UV záření a solí. Má široké spektrum využití na jachtách, člunech, skútrech apod.

Impregnace PXProtect je neocenitelná na lodních oknech, luknách, slídách perseniků a bimini, čelních krytech motorových člunů a skútrů - tedy na transparentních plastech, kde zajišťuje jasný výhled z lodi i za špatného počasí.

Nano impregnace PXProtect nedovolí ulpět tekoucí vodě na povrchu okna, slídy a vytvářet mapy, přes které je špatně vidět. Naopak odpuzuje vodu tak silně, že ji proud vzduchu okamžitě odfoukne z ošetřeného povrchu a okno zůstane trvale průhledné.

 

PXProtect je dále určen na veškeré plastové části lodí - kryty, lišty, hrany a rohy plavidel a jiné plastové výrobky.

Omezuje stárnutí, blednutí, popraskání plastů a působení soli.

Poskytuje odolnost plastů proti špíně a tvorbě obtížně čistitelných skvrn - od olejů, rybí krve, vína apod.

Nano impregnace PXProtect zajišťuje ochranu proti škodlivému UV záření. Je prevencí oxidace a žloutnutí plastu, omezuje usazování vodního kamene.

 

PXProtect dlouhodobě impregnuje všechny plastové části lodí, člunů, skútrů.

Je určen transparentní i barvené plasty - polykarbonáty (lexan), ABS plasty, polypropylen, polyamidy, PVC, WoodPlastic apod. Nezanechává šmouhy a nemění barvy plastových povrchů.

 

Specifikace:

PXProtect je dvoufázová hydrofobní nanotechnologická impregnace na hladké transparentní i barvené plastové povrchy na lihové bázi.

 

Návod k použití nano impregnace PXProtect:

Příprava povrchu: Povrch musí být suchý, zbaven prachu a nečistot, bez plísní, mechů a řas. Nesmí být zoxidovaný ani zasolený. Aplikujte v suchu při teplotě +5°C až +30°C na suchý plastový povrch, očištěný běžným čistícím prostředkem - saponátem a vodou.

Impregnaci PXProtect aplikujeme ve 2 krocích:

1. krok:
Naneseme rozprašovačem malé množství ( asi 12 - 20 ml na 1m2 ) čistícího přípravku NanoClean a stejnoměrně je rozetřeme čistou málo savou textilií bez vlasu ( přiloženou textilii modré barvy ) po celé ploše. Necháme 5 minut zaschnout.

2. krok:
Na takto připravený povrch naneseme rozprašovačem a rozetřeme druhou málo savou textilií ( růžové barvy ) malé množství ( asi 12 - 20 ml na 1m2 ) prostředku PXProtect a vyleštíme.

Při nanášení čističe i ochranného přípravku používáme minimální množství prostředků.

Ochranná nanovrstva se formuje 24 hodin při teplotě +5°C až +30°C. Po tuto dobu nesmí ošetřený povrch přijít do kontaktu s vodou.

 

Čištění povrchu provádíme oplachem čistou vodou. Nejsou zapotřebí čistící prostředky ani tlaková voda. Nečistit abrazivními prostředky!

Při snížení účinku se doporučuje povrch plastu odmastit přípravkem NanoClean, popř. běžným přípravkem na lihové bázi. Dojde k otevření a obnovení funkčnosti nanovrstvy.

 

Balení nano impregnace PXProtect:

Každé balení přípravku PXProtect obsahuje stejné množství čističe NanoClean.

 

Pro větší balení a velkoobchodní ceny nás prosím kontaktujte.

 

self-clean úprava plastu PXProtect technický listImpregnace PXProtect technický list

PXProtect datový listDatový list PXProtect

Čistič NanoClean datový listDatový list NanoClean

Copyright © 2018-2021, Nanobala s.r.o Publikování nebo další šíření obsahu tohoto serveru je bez písemného souhlasu společnosti Nanobala s.r.o. zakázáno