Impregnace materiálů - Nanobala s.r.o. TOPlist

Impregnace na plachty, čalounění, biminy, perseniky

Nano impregnace LTProtectPlus je určena na ochranu textilních materiálů proti působení vody, soli, UV záření a tvorbě skvrn.

Impregnace na bázi nanočástic vytváří na povrchu textilních vláken neviditelnou hydrofobní nano vrstvu s dlouhou životností, která odpuzuje vodu, špínu, mastnotu a omezuje tvorbu skvrn a usazenin.

Na jachtách se impregnují především hlavní plachty, kosatky, genakery či spinakery, lana a provazy z pylyesterových vláken (dacronu) a polyamidových vláken.

Impregnace LTProtectPlus je dokonale funkční na látkové potahy a čalounění sedaček v kokpitu i podpalubí, plachtové kryty lodí, stříšky bimini, perseniky a ostatní plachtoviny a obaly (celtoviny).

LTProtectPLus chrání impregnované materiály před degradujícím UV zářením, prodlužuje jejich životnost a zvyšuje jejich odolnost vůči tvorbě plísní.

Hydrofobní impregnace LTProtectPlus je určena na všechny druhy textilií a přírodních usní - od jemných viskozových a hedvábných materiálů, přes pylyesterové (dakronové), polyamidové až po pevnou bavlnu (macco) a len.

Impregnace LTProtectPlus je vhodná i na starší textilie, které používáním ztratily nepromokavý účinek. Navrací voděodolnost v plném rozsahu s dlouhodobou funkčností.

LTProtectPlus rozjasňuje barvy ošetřeného materiálu. Impregnovaný materiál zůstává po aplikaci prodyšný.

Impregnaci LTProtectPlus nelze použít na nesavé materiály (vinyl) nebo materiály znečištěné solemi nebo mastnotou.

 

Návod k použití impregnace LTProtectPlus:

Příprava povrchu: Textilie musí být nasákavá, čistá, suchá, zbavena prachu a nečistot, bez plísní, mastnot, vosků, mechů a solí. Aplikujte impregnaci při teplotě od +5°C do +30°C. Před použitím obsah dobře protřepejte.

Na očištěný suchý povrch naneste ze vzdálenosti cca 20 – 30 cm rozprašovačem tenkou souvislou vrstvu nano impregnace LTProtectPlus tak, aby nestékala. Lze použít nízkotlaké rozprašovací zařízení.

Při aplikaci sprejováním je nutné používat ochranné pracovní pomůcky a zajistit dostatečnou ventilaci. Aerosol nesmí být inhalován.

Po aplikaci nechte naimpregnovaný materiál volně schnout 24 hodin - doba pro zformování ochranné nanovrstvy ( při teplotě do +40°C ). Po tuto dobu nesmí přijít impregnovaný povrch do styku s vodou, aby nedošlo k oplachu. Poté je impregnace plně funční.

Spotřeba:  Na 1m2 textilie je cca 100 až 200 ml.

Pro případné čištění impregnovaného materiálu postačí čistá vlažná voda.

Životnost:  Provedená impregnace má trvanlivost až 2 roky v závislosti na mechanickém opotřebení povrchu. Po skončení životnosti lze impregnaci LTProtectPlus obnovit stejným způsobem.

Základní složení: Směs organických rozpouštědel se speciálními nanopřísadami. Neobsahuje žádné vosky, silikony nebo akrylátové složky.

Balení hydrofobní impregnace LTProtectPlus:

Pro větší balení a velkoobchodní ceny nás prosím kontaktujte.

 

Nepromokavá a nešpinivá úprava LTProtectPlus technický listImpregnace LTProtectPlus technický list

LTProtectPlus datový listImpregnace LTProtectPlus datový list

Copyright © 2018-2021, Nanobala s.r.o Publikování nebo další šíření obsahu tohoto serveru je bez písemného souhlasu společnosti Nanobala s.r.o. zakázáno